Svatební editorial - boho,cestování,vintage

19.06.2022

Nechte se inspirovat svatebním editoriálem, který jsme vytvořili s místními dodavateli z Tišnova a okolí....  

Jak to všechno bylo...

Tento rok jsem se rozhodla poprvé si zkusit oficálně svatební focení. Nežli se však naplno vrhnu do svateb, rozhodla jsme se, že si udělám jednu takovou "nanečisto", podle sebe. A při té příležitosti se potkám s partou bezvadných
lidí-podnikatelů, kteří se v této oblasti pohybují a se kterými buď již spolupracuji, nebo se mi jejich práce líbí. 

Na začátku byla vize. Spojit podnikatele z blízkého okolí, kteří by se rádi v tomto odvětví více zviditelnili a navíc ukázat budoucím nevěstám, že mají v blízkosti domova úžasné dodavatele, kteří jim se svatebním plánování rádi pomohou, usnadní a poskytnou svoje služby....

Jak už to bývá, plánování a hledání dodavatelů, kteří by se mnou do toho šli nebylo snadné...jedno odmítnutí, druhé odmítnutí, třetí odmítnutí... Však to znáte. Je jich tolik, až začnete ztrácet naději.  Ale pak se to všechno začalo dávat do kupy...dodavatelé, spolupráce, koncept, modelové, datum focení... všechno klaplo.

Svatební přípravy


Vizážistka - make-up a účes Hanka Holíková (Čebín)

Náš den začal setkáním s modelkou Dančou Hruškovou, která už má nějaké to focení za sebou. Společně jsme navštívili skvělou Hanku Holíkovou, která má v tomto oboru mnoho zkušeností a používá kvalitní českou kosmetiku. Hanka byla vlastně první, která s editoriálem nadšeně souhlasila. Bez jakéhokoliv zkoušení vystřihla krásné líčení a účes, který musel splňovat určitá kritéria... musel sedět jak na věneček, tak pro klobouk, zvládnout větrné podmínky (které ten den byly opravdu šílené) a navíc, se vše muselo stihnout za dvě hodiny....Patří ji obrovské díky, protože zvládla vše na jedničku. 

Svatební šaty - EMmóda (Olší)

Hned od Hanky jsme se vydali do Olší, kde už na nás čekala velice milá majitelka obchodu se společenskou módou paní Alena Balášová. Ač se EMmóda zaměřuje na společenské šaty, tak v jejich sortimentu najdete i krásné svatebky za neuvěřitelné ceny ( od 1500,- - do cca 3000,- ).... Musím vyzdvihnout nádherné prostory, příjemnou paní majitelku a celkově krásný sortiment, který se zde nabízel....člověk zde má pocit luxusu a výjimečnosti, přesto vás ceny a konfekční velikosti, které jsou od 34 do 54 příjemně překvapí. Bylo tedy samozřejmostí si celé zkoušení svatebních šatů vyfotit, než pojedeme dál na místo konání editoriálu. Paní majitelce velice děkuji za důvěru a za zapůjčení šatů, které byly opravdu opravdu krásné.

Svatební kytice a květinové dekorace - Květiny Terre verte (Kuřim)

Hurá na místo konání.... U Malhostovické pecky jsme se sešli s dodavatelem květin.... Dodavatel květin byl vlastně tak trochu oříšek....původní dodavatelka, která byla z účasti na editorialu nadšená, mi na daný termín odmítla květiny dodat. Naštěstí mě zachránilo květinářství Terre verte Kuřim a jsem za to nesmírně vděčná, protože se nám povedlo společně vymyslet jedinečný koncept, který byl krásný, nevšední a originální, přesně jako jejich kytice. Veškerá květinová výzdoba, ať už svatební kytice, květiny na dortu, nebo na klobouku, byly právě od nich. Velké díky jim patří nejen za dodání květin na celou akci, ale také za pomoc s konceptem editorialu, organizací a také za zajištění svatebního dortu. 

Svatební dort - Kachna dortuje (Brno)

Díky Katce z květinářství Terre verte, která nám dort nejen domluvila, ale i dovezla a nazdobila, jsme na našem editorialu mohli nejen nafotit, ale i ochutnat skvělý svatební dort od Kachna dortuje z Brna. Nejen, že skvěle vypadal a vydržel několik hodin v teple, ale vláčná textura vanilkového korpusu s krémem a ovocem byla naprosto boží.  Jak sama Katka z Kachna dortuje píše... "Není to práce, je to koníček, radost, objevování nových možností a zapojování kreativní stránky "....
a já svoje fotografování beru úplně stejně...jsem opravdu ráda a moc Kachna dortuje děkuji, že se k našemu editorialu připojila.

Svatební dekorace - svatby Čarokrásno (Brno)

Moje původní myšlenka byla, dekorace shánět až podle stylu, který budeme fotit. Čirou náhodou jsem však narazila na svatby Čarokrásno z Brna a styl byl jasný.....Svatby Čarokrásno Vám mohou nejen celou svatbu zorganizovat, ale také mohou zapůjčit veškeré svatební dekorace... my jsme se rozhodli pro svatbu cestovatelskou, boho a vintage a tam ty jejich doplňky perfektně sedly. Ač bychom určitě uvítali i koordinaci, byl náš termín už obsazený a my s radostí uvítali alespoň doplňky z kterých byl opravdu pěkný výběr. Moc proto děkuji za jejich důvěru a zapůjčení nejen teepe, ale i dalších rekvizit použitých pro tento editorial.

Nevěsta a ženich - Danča Hrušková s přítelem Jakubem

Asi nejtěžší na celém editorialu, je najít pár, který bude ochotný do svatebního focení jít. Byla jsem velice ráda, když se mi ozvala Danča Hrušková, která nejen, že fotit chtěla, ale také měla i přítele, který podporuje každou dobrou věc a tak nás v editorialu rád a nadšeně podpořil. Její zkušenosti s modelingem pro nás byly přínosem a rychle jsme se všichni sehráli a focení si skvěle užili. Moc děkuji, že jste byli tak skvělí a rozhodně vás doporučuji dál. Moc vám to s Jakubem sluší a já jsem opravdu ráda, že jsem vás mohla fotit. 

Místo konání a jak to všechno dopadlo - Malhostovická pecka

Na Malhostovické pecce jsem se všichni sešli v 17 hodin. Společně jsme celou svatební scénu postavili a nachystali na focení... ( velké díky patří mému muži, který vše vyzvednul, přivezl, odnosil a vrátil... a také mojí "pravé ruce" Terce, kterou jsem si ten den vybrala jako řidiče a asistentku) I přes horko, ostré slunce a vítr, který nám podmínky k focení často narušoval, jsme to všechno zvládli. Všichni byli opravdu skvělí a úžasní, dodavatelé, pomocníci, modelové, všechno nám to ten den parádně fungovalo a já jsem moc ráda, že jsem tento editorial mohla zvěčnit. Všem děkuji a doufám, že se stane inspirací pro budoucí nevěsty. 

Fotogalerie